Vrancea Trophy – o nouă ediție

Filed under Sport

tenis”Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea și al Muncipiului Focșani” – luni, 27 iunie încep jocurile de pe tabloul principal la simplu!

”Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea și al Muncipiului Focșani” și-a consumat, pe arenele George Bucuroiu din Complexul Sportiv Milcovul Sud, primele două zile, cele dedicate calificărilor la simplu.

Rezultatele jocurilor de duminică:

Kelia LE BIHAN (FRA) [2] – Andreea CULA (ROU)    3-6 6-2 6-3

Ioana Florentina POPESCU (ROU) – Andra Maria NITESCU (ROU) [3]    6-2 6-1

Izabela Gabriela NOVAC (ROU) – Clara Patricia RIZEA (ROU)    6-1 6-0

Tania Andrada MARE (ROU) – Maria TOMA (ROU)    6-1 6-1

Gabriela Ana Maria DAVIDESCU (ROU) – Andreia BEBERECHI (ROU)    6-4 4-6 6-2

Luni, de la ora 10,00, se vor disputa ultimele finale din turneul de calificare și vor începe jocurile de pe tabloul principal.

Cea mai importantă competiție sportivă a ultimilor zece ani din Vrancea, ”Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea și al Municipiului Focșani”, este oferită de Consiliul Județean Vrancea, Consiliul Local și Primăria Municipiului Focșani dar și mai mulți sponsori vrânceni.

Jocurile primului tur de pe tabloul principal de simplu:

Julieta Lara Estable, Argentina (1) – Daniela Farfan, Argentina

Gabriela Talabă – Iulia Maria Ivașcu

Miriam Bianca Bulgaru – K. Bejenaru

Andreea Amalia Roșca – Geukens Brit, Belgia (8)

Harmony Tan, Franța ( 3) – Angelina Shakhraychuk, Ucraina

Jucătoare venite din calificări – Jucătoare venită din calificări

Kassandra Devesne – Jucătoare venită din calificări

Jucătoare venită din calificări – Anastasia Vdovenco, Moldova (7)

Irina Fetecău (5) – Jucătoare venită din calificări

Giorgia Pinto, Italia – Elena Bogdan

Kerstin Peckl, Austria – Jucătoare venită din calificări

Elena-Teodora Cadar – Oana Georgeta Simion (4)

Cristina Adamescu (6) – Ilona Georgiana Ghioroaie

Daniela Ciobanu – Andreea Prisăcariu

Jucătoare venită din calificări – Jucătoare venită din calificări

Luana Stanciu – Cristina Ene (2)

Jocurile primului tur la dublu:

Oana Georgeta Simion, Gabriela Talabă (1) – Gabriela Duca, Gabriela Nicole Tătăruș

Andreea Prisăcariu, Angelina Shakhraychuk, Ucraina  – Kerstin Peckl, Austria – Giorgia Pinto, Italia

Elena-Teodora Cadar, Geukens Brit, Belgia (3) – Elena Bogdan, Miriam Bianca Bulgaru

Ioana Ivan, Ioana Toanchină – Irina Fetecău, Anastasia Vdovenco, Moldova

Ioana Florentina Popescu, Luana Stanciu – Ioana Bogdan, Teodora Elena Radu

Ștafana Andrei, Kelia Le Bihan, Franța – Daniela Ciobanu, Kassandra Devesne, Franța (4)

Andra Maria Nițescu, Teodora Stîngă – Iulia Maria Ivașcu, Andreea Amalia Roșca

Tania Andrada Mare, Clara Patricia Rizea – Julieta Lara Estable, Argentina, Daniela Farfan, Argentina (2).

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *