Poliţiştii vrînceni sunt şi buni sportivi

Filed under Sport

Doi agenţi de poliţie au luat medalii la Campionatul de Judo al Ministerului Administraţiei şi Internelor. Agentul Mădălina Diaconu de la Compartimentul Arest-Tranfer, a câştigat medalia de aur şi a ocupat locul I la categoria femei până în 60 kg. Tânăra poliţistă este absolventă a Liceului cu Program Sportiv Focşani, unde a practicat judo-ul, însă se afla la prima participare la acest nivel. Şi agentul şef Alexandru Nicolae, din cadrul Detaşamentului Poliţiei pentru Intervenţie Rapidă a obţinut locul II şi medalia de argint la grupa bărbaţi 36-40 ani, categoria 100 kg. Luptătorul este la a 15-a participare consecutivă la o competiţie de acest gen, fiind de 3 ori campion, de 8 ori vicecampion, de 4 ori obţinând medalia de bronz. Concursul s-a desfăşurat în perioada 25-28 martie, la Satu-Mare.