PSD-ul a cistigat cele mai multe primarii in Vrancea

Filed under Eveniment

Partidul Social Democrat are in continuare cei mai multi primari in judetul nostru. In urma votului de duminica, vrincenii au ales 45 de primari PSD, 14 PNL, 9 PDL si 4 independenti. Mandatele celor 72 de edili vor fi validate pina la sfirsitul saptaminii.

Va prezentam mai jos lista cu primarii din Vrancea:

Focșani Decebal Bacinschi (PSD)
Adjud Constantin Armencea (PSD)
Panciu Ion Petre (PSD) –
Odobeşti Daniel Nicolaș (PSD)
Mărăşeşti Valerică Chitic (PNL)
Andreiaşu de Jos Ionel Budeanu (PNL)
Băleşti Stancu Bălescu (PNL)
Bilieşti Vasile Chirilă (APV)
Bîrseşti Costica Hîrsu (PSD)
Bogheşti Sandu Aur (PSD)
Boloteşti Ștefan Sîchin (PSD)
Bordeşti Gheorghe Tătaru (APV)
Broşteni Ion Alanei (PNL)
Chiojdeni Șerban Pîrlogea (PNL)
Ciorăşti Ninel Braicau (APV)
Cîmpineanca Ștefan Paraschiv (APV)
Cîmpuri Costel Mateiu (PSD)
Cîrligele Ștefan Moscu (PSD)
Corbiţa Emil Tacu (PSD)
Coteşti Dorel Ion Bolovan (PSD)
Fitioneşti Iordache Cazacu (PSD)
Dumbrăveni Valentin Tâlvăr (PSD)
Dumitreşti Petrica Dogaru (independent)
Garoafa Gheorghe Maghiaru (PSD)
Gugeşti Vasile Vatră (PSD)
Goleşti Alexadru Zar (PSD)
Gologanu Dumitru Robu (PSD)
Gura Caliţei Ţandără Nicolae (APV)
Homocea Neculai Ionescu (PNL)
Jariştea Cătălin Toma (PNL)
Jitia Ion Gheorghiță (PNL)
Măicăneşti Costel Necula (PSD)
Mera Ion Sticlaru (PNL)
Milcovul Mihai Neață (PSD)
Moviliţa Cristian Corneliu (PNL)
Năneşti Neagu Stoica (PSD)
Năruja Nicu – Ciprian Popescu (APV)
Nereju Ion Păucă (PSD)
Negrileşti Ion Văsăinau (PSD)
Nistoreşti Ion Gogoriță (PSD)
Obrejiţa Nicu Pardoș (PSD)
Paltin Tudorel Bîtcă (PSD)
Păuleşti Vasile Bratosin (PSD)
Păuneşti Gheorghe Popa (APV)
Ploscuţeni Ștefan Solomon (PSD)
Poiana Cristei Vlad Petruș (PSD)
Popeşti Nicolae Ciocănel (PSD)
Pufeşti Maricel Nițu (PSD)
Răcoasa Sebastian Vladimir Păun (PSD)
Răstoaca Vasile Dima (PSD)
Reghiu Răduță Macovei (PNL)
Rugineşti Ion Avram (PSD)
Sihlea Ene Stoica (PNL)
Slobozia Bradului Valerica Zamfirescu (PNL)
Slobozia Ciorăşti Elena Girneata (PSD)
Soveja Costica Ciolan (PSD)
Spulber Vasile Rusu (PSD)
Străoane Vasile Zbîrciog (PSD)
Suraia Vasile Grosu (PSD)
Tănăsoaia Romeo Vulpe (PSD)
Tătăranu Nicolae Pavel (PSD)
Tîmboieşti Daniela Mihalcea (PSD)
Tulnici Valentin Bîznă (PSD)
Ţifeşti Gabriel Postolache (APV)
Urecheşti Nistor Bratosin (APV)
Valea Sării Valentin Marcu ((independent)
Vidra Nică Micu (PSD)
Vintileasca Viorel Georgel Spătaru (independent)
Vizantea Livezi Fănică Ciobotaru (PNL)
Vînători Ionel Lupu (independent)
Vârteşcoiu Viorel Mîrza (PSD)
Vrîncioaia Ionică Dantiş (PSD)
Vulturu Nicusor Pacuraru (PSD)

Lasă un răspuns